Popularny magazyn dla pacjentów promuje nieprzetworzoną dietę roślinną jako „alternatywną metodę leczenia” cukrzycy typu 2

Zaawansowana metoda odżywiania oparta na produktach roślinnych zajęła pierwsze miejsce w magazynie dla słowackich pacjentów

 

Popularny magazyn „Diabetik” w swojej najnowszej edycji promuje metodę „Natural Food Interaction” (NFI).

Artykuł, który pojawił się w najpopularniejszym na Słowacji magazynie dedykowanym pacjentom, zaleca dietę NFI jako wysoce skuteczną „alternatywną metodę leczenia” cukrzycy typu 2.

Metoda Natural Food Interaction

Metoda NFI to dieta składająca się z nieprzetworzonych produktów roślinnych, która idzie o krok dalej, tworząc kombinacje różnych produktów w taki sposób, aby dostosować je do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Metodę stworzyli David Hickman i Zuzana Plevova. Niedawno poddano ją testom w Narodowym Instytucie Żywienia w Słowacji.

Twórcy diety osiągnęli imponujące rezultaty – udało im się odwrócić bieg cukrzycy typu 2 u aż 96,5% europejskich pacjentów, którzy stosowali NFI.

Pierwszy pacjent, który skorzystał z NFI

Magazyn „Diabetik” opisuje historię Petera, pierwszego słowackiego pacjenta, który skorzystał z metody NFI.

Przejście na NFI spowodowało, że Peter, który chorował od 29 lat, przeszedł w stan remisji, co pozwoliło mu ponownie żyć pełnią życia. Mężczyzna stracił na wadze prawie 30 kilogramów. Mógł również odstawić leki z insuliną i metforminą.

Przełomowy rok

Założyciel NFI, David Hickman, podzielił się swoimi przemyśleniami podczas wywiadu z Plant Based News:

– To był dla nas naprawdę dobry rok. Po testach w Narodowym Instytucie w Słowacji zostaliśmy zaproszeni w charakterze prelegentów na liczne konferencje i wykłady uniwersyteckie. Mamy teraz więcej świetnych możliwości, żeby umożliwić pacjentom dostęp do metody NFI.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.