Olimpijczycy podczas ceremonii zamknięcia igrzysk promują odstawienie mleka krowiego!

Podczas ceremonii zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej reklama, w której wystąpili medaliści, została wyemitowana w ponad 5 milionach gospodarstw domowych w całej Ameryce na kanale NBC (w tym w Los Angeles, San Francisco, Dallas, Chicago, Nowym Jorku i Waszyngtonie).

Jest to absolutnie przełomowa reklama i pokazuje postęp, jaki poczyniono w zwiększeniu świadomości na temat negatywnego wpływu konsumpcji nabiału na nasze zdrowie.

Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio przemysł mleczny zaczął reklamować mleko krowie, nie spodziewają się jednak, że niektórzy olimpijczycy, którzy zdobyli medale, planują wydać publiczne oświadczenie podczas ceremonii zamknięcia zimowych igrzysk w Korei Południowej.

Kampania została wyemitowana w trakcie ceremonii zamknięcia i przedstawia historię pięciu byłych olimpijczyków mówiących o korzyściach zdrowotnych i sportowych, jakich doświadczyli po tym, jak wyeliminowali mleko krowie ze swojej diety.

Kampanię prowadziła Dotsie Bausch, zdobywczyni srebrnego medalu, oraz Seba Johnson, pierwsza czarnoskóra narciarka biorąca udział w igrzyskach olimpijskich i najmłodsza w swojej dyscyplinie w zawodach z 1988 roku; Kendrick Farris, trzykrotny olimpijczyk i jedyny męski sztangista z USA, który zakwalifikował się do Rio; Kara Lang, członkini amerykańskiej olimpijskiej drużyny piłkarskiej kobiet w 2008 r . i Malachi Davis, sprinter olimpijski z 2004 roku.

 

"Przerzuciłam się na dietę roślinną około dwa i pół roku przed igrzyskami olimpijskimi w 2012 roku" powiedziała Bausch Adweekowi.

 "Stałam na podium w wieku 39 lat, będąc najstarszą zawodniczką w mojej dyscyplinie. Zmiana diety była dla mnie kluczowym czynnikiem, ponieważ mogłam szybciej zregenerować siły, zmniejszyć stany zapalne i mieć wytrzymałość i energię, jakich potrzebowałam, aby konkurować z zawodnikami 20 lat młodszymi. "

Bausch powiedziała, że ceremonia zakończenia igrzysk w PyeongChang była idealnym medium na debiut jej kampanii "Switch4Good", biorąc pod uwagę fakt, że wstrząśnie ona widzami, którzy oglądali reklamy Milk Life emitowane podczas programów dotyczących zimowych igrzysk, konkretnie tych, w których twierdzono, że "dziewięciu na dziesięciu olimpijczyków piło mleko dorastając."

"Co prawdopodobnie jest prawdą" zauważyła Bausch, "ale jest także szalenie mylnie. Nasi dziadkowie za młodu palili papierosy. Założę się, że dziewięciu na dziesięciu seryjnych morderców również piło w dzieciństwie mleko. To, co pijesz jako dziecko, nie ma nic wspólnego z tym, czy wyrośniesz na olimpijczyka."

Strona internetowa kampanii Switch4Good.org zawiera dobrze dobrane informacje na temat szkodliwych skutków spożycia mleka krowiego.

Złamania: mleko na kruche kości?

Reklamy forsują, że nabiał jest odpowiedzialny za mocne kości, ale badania są zgoła odmienne. Picie 2 i więcej szklanek mleka dziennie zwiększało ryzyko złamania szyjki kości udowej o 45%. Osoby, którym zalecano 3 szklanki dziennie, miały o 60% większą podatność na złamania biodra. Aby mieć naprawdę mocne kości, należy skoncentrować się na spożywaniu owoców i warzyw: kobiety jedzące dwa razy więcej owoców miały o 5% gęstsze kości.

Rak jajnika: związek między mlekiem, a rakiem jajnika.

Który produkt spożywczy był najbardziej związany z rakiem jajnika i był przyczyną nr 1 zgonów z przyczyn nowotworowych u kobiet z 40 krajów na pięciu kontynentach? Mleko. Kobiety, które wypijały zaledwie 1 szklankę pełnego mleka dziennie, były trzykrotnie bardziej narażone na raka jajnika. Wykazano nawet związek odtłuszczonego mleka z tą śmiertelną chorobą. Podczas gdy produkty mleczne mogą zwiększyć ryzyko zachorowania, warzywa działają na naszą korzyść. Spożywanie 3 i więcej porcji warzyw dziennie zmniejszyło ryzyko zachorowania na raka jajnika o 39%.

Rak prostaty: mleko i zdrowie mężczyzn

Nasi synowie mają 1 na 9 szans na rozwój raka prostaty w ciągu całego ich życia. Picie mleka każdego dnia w okresie dojrzewania ponad trzykrotnie zwiększa ryzyko zachorowania na raka prostaty. Badania w 42 krajach wykazały, że mleko było pokarmem najbardziej związanym zarówno z rozwojem raka prostaty, jak i umieraniem w wyniku jego rozwoju. Mężczyźni, którzy omijają produkty mleczne i stosują dietę roślinną, zmniejszają ryzyko zachorowania na raka prostaty o 35%.

Estrogeny: przedtreningowe hormony antykoncepcyjne

Mleko i produkty mleczne dostarczają 60-80% estrogenu w naszej diecie. W rzeczywistości, zaledwie 30-60 minut po spożyciu mleka, poziom estrogenów wzrasta o 26%! Z drugiej strony sok z granatów wpływa na bardziej pożądane poziomy estrogenu. W porównaniu do picia placebo, sok z granatów może zwiększyć wydajność olimpijskiego sztangisty o 8%, zmniejszyć wysiłek podczas treningu o 4% i zmniejszyć bolesność mięśni o 13%. Który z tych napojów wydaje ci się zdrowszy, który poprawia produktywność?

Kortyzol: hormon wspomagający odkładanie się tłuszczu na brzuchu i marnujący mięśnie

Być może słyszałeś o kortyzolu, hormonie stresu stale znajdowanym w mleku. Wysokie poziomy kortyzolu powodują, że przechowujemy tłuszcz brzuszny i są powiązane z niższą masą mięśniową i gęstością kości. Wykazano, że posiłki zawierające produkty mleczne zwiększają poziom kortyzolu, a np. zupa z jęczmienia i ryż z warzywami obniżają poziom tego hormonu. Jaki rodzaj posiłku wybrałbyś dla smukłej i wysportowanej sylwetki?

Tłuszcze trans: blokują przepływ krwi do mięśni i prowadzą do stanów zapalnych

Ponad 2% kalorii z mleka pochodzi z tłuszczów trans, które są najbardziej szkodliwym tłuszczem w naszej żywności. Tłuszcze trans są tak niszczycielskie, że najbardziej prestiżowa grupa naukowców z USA oznajmiła, że powinny być całkowicie wyeliminowane z naszej diety. Tłuszcze trans kaleczą tętnice, zmniejszając przepływ krwi do naszych mięśni o 29% w porównaniu z tłuszczami nasyconymi, kolejnym destruktywnym tłuszczem w produktach mlecznych. Tłuszcze trans sprzyjają również stanom zapalnym, podczas gdy pokarmy roślinne działają odwrotnie. Na przykład jagody, poprawiają funkcjonowanie tętnic i łagodzą stany zapalne. Jeśli lepszy przepływ krwi i mniej stanów zapalnych oznacza lepszą wydajność i szybszy powrót do zdrowia, produkty mleczne są mocno poza skalą.

 

Film dokumentalny GameChangers, który zostanie wyemitowany jeszcze w tym roku, przedstawia wielu wybitnych sportowców i analizuje, dlaczego dieta oparta na roślinach jest idealna zarówno dla sportowców, jak i dla całej populacji.

W dzisiejszych czasach zastąpienie mleka krowiego w diecie jest absurdalnie proste.

Na naszej stronie znajdziesz informacje czym je zastąpić i jak odpowiednio zbilansować dietę roślinną, aby dostarczyć sobie odpowiednią podaż wapnia. :) 

 

Tłum. art. https://www.riseofthevegan.com/blog/olympic-athletes-promote-ditching-cow-milk-during-closing-ceremony

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.