VegeSenior w Sopocie!

5 września Fundacja Viva! w ramach projektu "VegeSenior" dofinansowanego w ramach realizacji zadań Miasta Sopotu w 2022 roku w zakresie ochrony i promocji zdrowia przeprowadziła wydarzenie skierowane dla seniorów 65+.

POGADANKI, WARSZTATY, STOISKO, KONSULTACJE I ANALIZY SKŁADU CIAŁA

EVENT VEGESENIOR - jednodniowy event zorganizowany na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej, przez Sopockie Domy Sąsiedzkie, podczas którego odbył się projekt VegeSenior. W projekcie przewidywanych było 50 seniorów 65+, szacuje się jednak około 200 uczestników. Podczas eventu odbyły się warsztaty kulinarne kuchni wegańskiej razem z pokazami, w trakcie których seniorzy wspólnie z dietetyczkami przygotowywali zdrowe, wegańskie potrawy na grilla. Najbardziej aktywne osoby otrzymały nagrody. Podczas wydarzenia dostępny był punkt informacyjny z materiałami edukacyjnymi, takimi jak broszury z przepisami wegańskimi, magazyny VEGE, czy ulotki. Podczas całego eventu do dyspozycji uczestników pozostawały dietetyczki, dokonując pomiarów składu ciała, udzielając konsultacji dietetycznych oraz prowadząc prelekcje w zakresie: podstawy zdrowego odżywiania, nauka określania potrzeb swojego organizmu na podstawie samopoczucia, zapobieganie niedożywieniu i nadmiernej masie ciała wśród seniorów, komponowanie pełnowartościowych posiłków, znajomość podstawowych wartości odżywczych, aspekty psychodietetyczne – jak mimo trudności pojawiających się w wieku podeszłym czerpać przyjemność z jedzenia oraz interakcje leków z pożywieniem. Uczestnicy wydarzenia mieli do swojej dyspozycji wydrukowane slajdy prezentacji.

ZESZYT Z PRZEPISAMI WEGAŃSKIMI

Opracowany został zeszyt z podstawową wiedzą z zakresu kuchni roślinnej wraz z przepisami i fotografiami dla uczestników projektu oraz do dyspozycji klubów seniora. Zeszyt dostępny jest na oficjalnej stronie Sopotu oraz na stronie kampanii VivaZdrowie.

WNIOSKI

Dzięki uprzejmości Domów Sąsiedzkich oraz wsparciu Miasta Sopotu, który dofinansował projekt w ramach realizacji zadań publicznych w zakresie ochrony i promocji zdrowia, kampania Viva Zdrowie przeprowadziła edukację seniorów, która jest szczególnie potrzebna w czasach szerzenia się chorób cywilizacyjnych.

Seniorzy wbrew błędnym przekonaniom, są otwarci na próbowanie nowych smaków, szukają informacji, chcą dbać o swoje zdrowie. Co więcej, takie wydarzenia integrują seniorów i pozwalają spędzić czas wspólnie z innymi uczestnikami wydarzenia. Oby seniorzy pozostali tak pogodni, jak do tej pory!

 SPRAWDŹ FOTORELACJĘ:

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.