85% Brytyjczyków chce „pilnego zakazu” hodowli przemysłowych, by zapobiec przyszłym pandemiom

„Dowody naukowe nie mogą być jaśniejsze. Kiedy poddajesz zwierzęta hodowli przemysłowej ryzykujesz rozprzestrzenieniem niebezpiecznych wirusów.”

Nowy sondaż przeprowadzony na grupie 2 tys. dorosłych Brytyjczyków przez OnePoll, a zlecony przez brytyjską Vivę wskazuje, że około 85% z nich chce „pilnego zakazu” hodowli przemysłowych w związku z pandemią.

Poza tym, 31% planuje „ograniczyć spożycie mięsa lub przejść na weganizm w 2021 roku w wyniku obaw związanych z COVID-19.”

To zgadza się z danymi z Viva!, które mówią że „dziś trzy czwarte nowych lub wyłaniających się chorób zakaźnych świata takich jak koronawirus pochodzi od zwierząt – głównie z hodowli przemysłowych i handlu dziką zwierzyną.”

Eksperci z Europejskiego Urzędu Bezpieczeństwa Żywności mówią:

- Zwierzęta hodowane w wysoko stresogennych środowiskach, takich jak fermy przemysłowe, są bardziej narażone na przenoszenie infekcji wirusowych.

Viva! dodaje, że około dwie trzecie hodowanych zwierząt (około 50 milionów) są każdego roku hodowane przemysłowo dookoła świata.

„Naukowcy badający ptasią grypę i dzikie ptactwo ogłaszają, że wysyp wysoko chorobotwórczej ptasiej grypy jest szczególnie powiązany z hodowlą drobiu.”

Istotnie w zeszłym miesiącu Defra potwierdziła wystąpienie w Wielkiej Brytanii wysoce chorobotwórczego szczepu H5N1 ptasiej grypy.

„Rosyjska ruletka”

W oświadczeniu wysłanym do Plant Based News, założycielka Vivy!  Juliet Gellatley powiedziała:

- Eksperci są zgodni co do tego, że hodowle przemysłowe są jedną z głównych przyczyn mutacji i rozprzestrzeniania się zabójczych wirusów pomiędzy zwierzętami i ludźmi.

- Whitehall gra w rosyjską ruletkę o życia milionów Brytyjczyków kontynuując pozwalanie hodowcom na upychanie tysięcy zwierząt razem w godnych pogardy warunkach.

- Dziś społeczeństwo Wielkiej Brytanii przemówiło. Nadszedł czas, by zakończyć hodowle przemysłowe zanim one zakończą nas. 

Starsza specjalistka ds. zdrowia, dr. Justine Butler,  powiedziała:

- Dookoła Wielkiej Brytanii widzimy wybuchy ptasiej grypy zarówno w hodowlach przemysłowych, jak również w drobiu trzymanym przy domostwach.

- Dowody naukowe nie mogłyby być jaśniejsze. Kiedy hodujesz zwierzęta w tak intensywny sposób, zwiększasz szanse mutacji i rozprzestrzeniania się niebezpiecznych wirusów.   

 

Źródło: https://plantbasednews.org/lifestyle/health/brits-want-urgent-ban-factory-farming/

 

Dowiedz się więcej:

Pandemia koronawirusa: dlaczego powinniśmy zaprzestać hodowli przemysłowej i handlu zwierzętami

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.