Około 60% Amerykanów spożywa więcej produktów roślinnych w czasie pandemii

Według nowego sondażu ponad połowa (60 procent) Amerykanów zaczęła spożywać więcej produktów roślinnych od czasu wybuchu pandemii COVID-19.

Badanie, w którym wzięło udział 2000 osób dorosłych, zostało przeprowadzone przez firmę OnePoll oraz Eat Just, Inc, która zajmuje się technologią spożywczą najlepiej znaną z roślinnego produktu JUST Egg wytwarzanego z fasoli mung.

Dieta roślinna

Według sondażu prawie 6 na 10 osób „przeszło na dietę fleksitariańską lub semi-wegetariańską”, podając zdrowie jako główny powód wprowadzenia zmian w diecie podczas pandemii.

„Prawie 60 procent respondentów w ogólnokrajowym badaniu populacji stwierdziło, że zdecydowanie lub w pewnym stopniu się zgadza się ze stwierdzeniem, że ich nawyki żywieniowe w coraz większym stopniu zmieniają się na roślinne, przy czym 39 procent uczestników w wieku 18-25 lat, a 23 procent uczestników w wieku 26-41 lat podało, że ich dieta już teraz wyklucza produkty pochodzenia zwierzęcego  – czytamy w oświadczeniu przesłanym do Plant Based News.

„Jeśli chodzi o motywacje do zakupów roślinnych, to połowa badanych podała chęć dokonywania zdrowszych wyborów żywieniowych, podczas gdy około czterech na 10 respondentów chciało spożywać mniejszą ilość produktów pochodzenia zwierzęcego (42 procent) i prowadzić bardziej zrównoważony styl życia (39 procent)”.

Otwarci na spróbowanie

Badanie wykazało, że jeśli chodzi o posiłki, większość respondentów była bardziej otwarta na próbowanie żywności roślinnej podczas śniadania. Ponad 80 procent badanych było otwartych na spróbowanie posiłku roślinnego raz w tygodniu.

„Wyniki rozwiały pogląd, że dostępne obecnie produkty pochodzenia roślinnego nie smakują dobrze lub trudniej je przyrządzić, co oznacza, że branża poczyniła duże postępy w tworzeniu produktów, które są nie tylko smaczne i pożywne, ale także łatwe w przygotowaniu”  – czytamy w oświadczeniu.

Źródło:

https://www.plantbasednews.org/lifestyle/americans-eating-more-plant-based-covid-19?fbclid=IwAR2RTWmJGD9oFlah2XD-ga-NmkbaBaZ389oJnyRRppzw6EiCL6nfNKXQHFU

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.