W Bath w Wielkiej Brytanii otwarto wegański bank żywności

Założycielka Vegans Against World Hunger, Helen Wright, utworzyła w mieście Bath nową inicjatywę, mającą na celu pomóc nakarmić głodnych nie krzywdząc przy tym zwierząt, ponieważ zapotrzebowanie na żywność rośnie w czasie pandemii.

Popyt na banki żywności osiągnął bezprecedensowy poziom podczas okresu kwarantanny. Wright postanowiła założyć własne ośrodki, aby zapewnić innym weganom miejsce, do którego mogliby się udać, aby uzyskać potrzebną im pomoc.

Bank żywności wegańskiej

Wegański bank żywności obecnie karmi około 16 gospodarstw domowych tygodniowo, dostarczając paczki żywnościowe, w tym fasolę, soczewicę, świeże owoce i warzywa, mleko roślinne i słodycze.

Osoby, u których ryzyko zarażenia jest wysokie, nie muszą się martwić o wychodzenie z domu, ponieważ bank żywności dostarcza obecnie paczki bezkontaktowo bezpośrednio do domów klientów.

Wright, która jest weganką od ośmiu lat, powiedziała Somerset Live:
– Bank żywności został utworzony z powodu pandemii koronawirusa. Chciałam jakoś pomóc. W okolicy nie ma innego banku wegańskiej żywności. Jedna osoba, z którą rozmawiałam, poszła do innego banku żywności i wyjmowała z paczki wszystko, co nie było wegańskie, ale nie zawsze było to zastępowane czymś pochodzenia roślinnego.

Podczas gdy Bank Wegańskiej Żywności w Bath oferuje wyłącznie produkty w 100% wegańskie, nie odrzuca nie-wegan i stara się karmić każdego, kto deklaruje, że cierpi na problemy finansowe.

– Będąc weganami nie zapewniamy produktów niewegańskich, ale nie musicie być weganami, aby korzystać z naszego banku żywności – zapewnia Helen, która pracuje w dziale kadr. – Jesteśmy otwarci na każdego, kto deklaruje, że cierpi finansowo. Dopóki nas na to stać i mamy dostępną żywność, będziemy wspierać ludzi tak długo, jak będą tego potrzebować.

Wolontariat i pozyskiwanie funduszy

Aby nakarmić jak najwięcej potrzebujących ludzi w okolicy, Wright rozpoczęła zbiórkę pieniędzy i szuka wolontariuszy oraz darowizn wegańskich kosmetyków i artykułów gospodarstwa domowego, aby zaoferować usługę większej liczbie osób.

Wegański bank żywności poszukuje również lokali do przechowywania produktów, do których pracownicy potrzebowaliby dostępu raz lub dwa razy w tygodniu.

– Obecnie prowadzimy bank żywności w domu i mamy nadzieję, że znajdziemy wolne lokale. Będziemy wdzięczni za wszelkie propozycje pomocy w tym zakresie.

Poszukujemy również więcej wolontariuszy. Obecnie brakuje nam kierowców do zbierania datków i dostarczania paczek z żywnością. Jeśli znajdziemy nowy lokal, będziemy również potrzebować ochotników do pomocy w sortowaniu darowizn i pakowaniu paczek żywnościowych.

Jeśli mieszkasz z Wielkiej Brytanii i chcesz przekazać darowiznę dla banku żywności, udaj się do The Vegan Café na Moorland Road, Newleaf Healthfoods na Shaftesbury Road lub Seasons Natural Health Store na George Street.

Bank żywności dostarcza obecnie dostawy do mieszkańców Bath i North East Somerset o kodach pocztowych BA1, BA2, BA3 i BS31.

 
Oryginalny artykuł:
https://www.veganfoodandliving.com/news/vegan-food-bank-opens-in-bath/

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.