David Attenborough wzywa do porzucenia mięsa i zachęca do diety roślinnej w nowym filmie

 „Musimy zmienić naszą dietę. Planeta nie jest w stanie utrzymać miliardów mięsożerców”

Sir David Attenborough, prezenter telewizyjny z wieloletnim doświadczeniem, w swoim nowym filmie dokumentalnym pt. „A Life On Our Planet” wezwał społeczeństwo do rezygnacji z mięsa i na rzecz diety roślinnej.

Film, którego premiera w kinach w Wielkiej Brytanii trwała jedną noc (28 września), skupia się na zmianach środowiskowych, które zaszły na ziemi w ciągu życia Sir Davida i oferuje rozwiązania kryzysu klimatycznego

„Musimy zmienić naszą dietę”

Według Mirror Sir David twierdzi:
– Musimy zmienić naszą dietę. Planeta nie jest w stanie utrzymać miliardów mięsożerców. Gdybyśmy trzymali dietę opartą głównie na roślinach, moglibyśmy zwiększyć plony z ziemi. Pilnie potrzebujemy wolnych terenów... Natura jest naszym największym sprzymierzeńcem.

Sir David ostrzegł również, że „świat przyrody zanika” i przewiduje utratę bioróżnorodności. Opisuje to jako prawdziwą tragedię naszych czasów, która „wciąż postępuje”.

„Życie na naszej planecie”

„Nazywam się David Attenborough i mam 93 lata. Miałem niezwykłe życie. Dopiero teraz doceniam to, jak bardzo” – mówi Sir David w zwiastunie filmu.

„Żywy świat jest wyjątkowym i spektakularnym cudem, ale sposób, w jaki my, ludzie, żyjemy na naszej planecie, doprowadza go do upadku. Ludzie opanowali świat. Zastępujemy dzikość oswojeniem. Ten film jest moim świadectwem i wizją przyszłości. Nasza planeta zmierza ku katastrofie. Musimy nauczyć się działać w zgodzie z naturą, a nie przeciwko niej, i powiem wam, jak to zrobić”.

 

Oryginalny artykuł:

https://www.plantbasednews.org/culture/david-attenborough-urges-public-to-adopt-plant-based-diet?fbclid=IwAR01rIVYEqlBFNBqJV0a3UIVogOETueqxijsNWBAJM8pkDD0xh6xX_BmXYw

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.