VivaZdrowie testuje: olej lniany LenVitol

 

Olej lniany LenVitol znajduje się w butelce z ciemnego szkła, co chroni go przed dostępem światła. Na etykiecie znajdziemy informacje dotyczące właściwości, stosowania i wartości odżywczych. Olej jest tłoczony na zimno, co sprawia, że nie traci swoich prozdrowotnych właściwości. Nie zawiera konserwantów. Posiada charakterystyczny, lekko orzechowy zapach i złoty kolor. Powinno się go stosować wyłącznie do potraw na zimno, ponieważ nawet krótka obróbka cieplna pozbawia go cennych właściwości odżywczych.

Kwasy omega-3 spełniają szereg ważnych funkcji takich jak:

·         Profilaktyka chorób układu sercowo naczyniowego

·         Korzystny wpływ na pracę mózgu

·         Zmniejszenie ryzyka chorób nowotworowych

·         Korzystny wpływ na układ odpornościowy

·         Obniżenie zawartości trójglicerydów we krwi

·         Łagodzenie bóli reumatycznych

·         Korzystny wpływ na skórę

       Olej lniany warto stosować w stanach obniżonego nastroju, ponieważ tzw. hormony szczęścia produkowane są właśnie między innymi przy pomocy kwasów omega-3.

 

W naszej kuchni oleju lnianego używamy najczęściej jako bazy do dressingów sałatkowych lub do skraplania warzyw ugotowanych na parze.  Idealnie sprawdzi się także do delikatnego polania świeżo ugotowanych lub upieczonych ziemniaków – stanowi wtedy zdrową alternatywę dla, niestety zazwyczaj ciężkich, sosów J  Bardzo dobrze komponuje się z sałatką ze świeżych pomidorów z bazylią.

Z tego co wiemy całkiem spora rzesza osób korzysta z oleju lnianego nie tylko w kuchni – ma on bowiem również szerokie zastosowanie kosmetyczne. Wiele kobiet stosuje go do natłuszczania włosów, podobno z całkiem fajnymi rezultatami – dobrze nawilża, nabłyszcza i wzmacnia włosy, sprawia, że mniej się łamią i rozdwajają. Używany jest również do pielęgnacji skóry, lecz z uwagi na jego krótką trwałość raczej nie nadaje się na dodatek do długo przechowywanych w temperaturze pokojowej kremów, lecz do bezpośredniego nałożenia na najbardziej wysuszone miejsca na ciele. Dobrze się wchłania, łagodzi podrażnienia i zmniejsza nieprzyjemne uczucie „ciągnięcia” skóry, spowodowane nadmiernym wysuszeniem.  

Olej lniany można również stosować do paznokci -  zmiękcza skórki, nawilża, zapobiega rozdwajaniu się.

Nie musimy jednak nakładać oleju na włosy, skórę czy paznokcie, włączając go bowiem do codziennej diety zapewnimy im nawilżenie od wewnątrz, czego rezultatem będą lepiej nawilżone, bardziej elastyczne włosy i skóra oraz twardsze, mocniejsze paznokcie.

 

Polecamy olej lniany LenVitol jako alternatywę do oliwy z oliwek, do stosowania na zimno w kuchni, a także jako kosmetyk do nawilżenia zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. :)

 

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę http://lenvitol.pl/